Site Hızı Nasıl Arttırılır, Seo Açısından Önemi Nedir?

Sitenizin üst sıralara çıkmasını mı  istiyorsanız ? Aşağıda göstereceğim Seo çalışması metodlarını uygulayarak sitenizin hit almasını sağlayabilirsiniz.

1-Resim,Css,Javascript,Htlm Dosyalarınızı Optimize(Küçültün) Edin

    • Öncelikle sitenizin hızını kontrol edin site hızı ne kadar iyi ise hit almanız o kadar yüksek olacak çünkü sitenize giren kullanıcı eğer siteniz geç yükleniyor ise sitenizden çıkmayı tercih edecektir. Google botları sitenizi tararken siteniz ne kadar hızlı ise o kadar hızlı tarıyor ve seo puanını ona göre veriyor.Site hızınızı belirleyen faktörler vardır şimdi bunları sıralayacağım.
    • Resim dosyalarının boyutu yani resminiz eğer yüksek çözünürlükte ise ve boyutu büyük ise sıkıştırmayı deneyin sıkıştırmak için google ye TinyPNG yazarak resimlerinizi tek tek veya toplu bir şekilde sıkıştırıp hedef dosyaya yükleyebilirsiniz.

site hızı nasıl arttırılır

Buradan fotoğrafları üst taraftan indir diyerek tek tek veya hepsini indir diyerek toplu bir şekilde indirebiliriz.

  • Eğer wordpress kullanıyorsanız Wp-Smush eklentisi ile fotoğraflarınızı kolayca sıkıştırabilirisniz.
  •  Google’nin  PageSpeed Tools(sayfa hızı aracı ) ile internet sitenizin hızını buradan görebilirsiniz.
  • Ayrıca PageSpeed Tools sitenizin ismini yazıp test ettikten sonra aşağıda size sitenizin resim, java, css, html dosyalarını sıkıştırılmış bir şekilde verir.Bu dosyaları indirip FileZilla yardımı ile FTP‘ ye atıp üzerine yazın diyip değiştirirseniz sıkıştırılmış dosyalar ile yer değiştireceğinden dolayı sitenizin hızı artacaktır.

site hızı arttırma seo

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir